RODA UFO elektrické infrazářiče

Vytápěcí technika, sálavé vytápění.

  RODA UFO infrazářiče                                   stáhnout prospektstáhnout návod

Elektrické infračervené topení UFO je unikátní koncept vytápění, který pracuje s tzv. ,,Slunečním efektem", kdy se ohřívají přímo objekty(stěna, nábytek, lidi atd.) a ne vzduch mezi nimi. Topidla vyzařují okamžité(cca 27 sekund) a přímé teplo. Využívají přeměny elektrické energie na teplo s účinností až 92%. Zbývající energie je využita na světlo. Nedochází tak k žádnému plýtvání a ztrátám např. prouděním vzduchu jako u jiného způsobu vytápění. Infratopení je v současné době jedním z nejůspornějších topných systmů. Nejen že pořízením infratopením radikálně snížíme náklady na vytápění, ale i pořizovací náklady na inratopení se řadí k nejnižším. UFO je dekorativní a designově hezký dolněk pro Váš domov.

Infračervené topení představuje nejmodernější a ekonomicky velmi výhodnou alternativu vytápění.
Infračerven topení je tedy zcela jistě favoritem na budoucí jedničku ve vytápění moderního bydlení. Nejen svými nízkýmí pořizovacími i provozními náklady, ale také proto, že infratopení pozitivně stimuluje funkce lidského organizmu a podstatně snižuje prašnost v místnostech. Tím se stává infračervené topení vhodnou volbou také pro alergiky. Infratopení vám navíc umožní využití celého interieru, jelikož tato tělesa jsou ideální pro ínstalaci na stropy a na stěny místností.
V současné době používaná konvekční topidla ohřívají vzduch a následně prostřednictvím cirkulujícího vzduchu člověka a okolní prostředí. Při tomto způsobu vytápění jsou konstrukční prvkydomu a bytu vždy chladnější než vzduch v místnostech, vzduch v místnosti cirkuluje, víří prach a na chladných částech obvodových stěn se často páry obsažené ve vzduch sráží a společně s prachem vytvářejí ideální prostředí pro vznik plísní.
Tato energie (infrateplo) se po dopadu na jakákoliv pevná tělesa mění v teplo - 80% ohřívá předměty (stěny, podlahy, stropy apod.) které jsou této energii vystavené a které mají schopnost akumulace a zajistí velmi rovnoměrné vytápění prostor. Tato stavební konstrukce si dokáže teplo nahromadit a sekundárně jej vracet do vytápěného prostoru a určovat svou teplotou tepelnou pohodu ve vytápěném prostoru. Právě ve schopnosti stavebních materiálů akumulovat "ifrateplo", spočívá princip ifračerveného vytápění.

 Přednosti UFO: Místa použití: UFO infračervené zářiče můžete používat všude. Zářiče byli vyrobené tak, aby je bylo možné využít kdekoli. Zejména: Náklady: Jak vybírat: Pokud chceme aby infratopení topilo levně a bylo nám teplo, je zapotřebí zvolit typy infrapanelů vhodné pro dané místo a navrhnout odpovídající příkony pro každou místnost Dále musíme vědět:

Při výběru správného modelu a výpočet spotřeby se prosím podívejte na tabulku viz.níže.
Spotřeba elektřiny se bude měnit v závislosti na místě(otevřený resp. uzavřený prostor, kanceláře,bytové prostory atd.) a modelu použitého zařízení.
 Např. vytápění místností o velikosti 18m2 nepřetržitě 8 hodin při použití modelu UFO S/18 bude znamenat denní spotřebu: 1,8kw x 8h.= 14,4kw.
Jednoduchým vynásobením denní spotřeby a ceny elektřiny za kw dostaneme denní výdaje za topení.

  RODA UFO infrazářiče tech.parametry a ceny

Uvedené ceny jsou ceny doporučené výrobcem, v případě zájmu nás kontaktujte. Každou objednávku řešíme individuálně (množstevní slevy, akční nabídky,atd.).